Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, na kierunku Rehabilitacja Ruchowa. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Zakładzie Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji i Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W 2014 r. uzyskał tytuł doktora nauk o medycznych na podstawie dysertacji zatytułowanej: „Poziom integracji sensorycznej uczniów z wadami postawy a ich funkcjonowanie szkolne”. W 2009 r, uzyskał specjalizację z Fizjoterapii. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu oryginalnych artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i międzynarodowych, oraz autorem i współautorem kilkunastu wystąpień na konferencjach i zjazdach krajowych i międzynarodowych. Tematyka pracy naukowej koncentruje się wokół szeroko pojętej terapii manualnej i powięziowej. W pracy klinicznej (1992-2006) związany z fizjoterapią pediatryczną (Zakład Rehabilitacji Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie). W latach
1997-1998 fizjoterapeuta w Al-Wahda Sports Club Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz w reprezentacji narodowej Emiratów Arabskich (1998-1999) Sports Federation Dubaj U.A.E. Od 1999 pracownik dydaktyczny Zakładu Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2005 roku został Międzynarodowym Instruktorem Kinesiotapingu, a w 2007 Kinesiology Tapingu. Od 2005 roku przeprowadził ponad 450 szkoleń z zakresu mechaniki mięśniowo-powięziowej Kinesiology Taping w Polsce oraz na terenie Danii, Szwecji, Norwegii, Islandii. Jego zainteresowania kliniczne koncentrują się wokół dysfunkcji związanych ze strukturą powięziową i postawą ciała, a w szczególności globalną oceną powięziową jako tła dla zaburzeń i przeciążeń układu ruchu.